Dahlstiernska Gymnasiet

Arbetslag


Barn- och fritidsprogrammet

 

Marianne Larsson

Lärare i programgemensamma karaktärsämnen

0530-182 87

 

Sara Franzén

Lärare i matematik och naturkunskap

0530-182 56

sara.franzen@mellerud.se

 

Birgitta Olsson

Lärare i svenska, engelska och tyska

0530-182 97

birgitta.olsson@mellerud.se

 

Henrik Olsson

Lärare i idrott

0530-182 99

henrik.olsson@mellerud.se

 


Estetprogrammet

 

Kirsti Aasum

Lärare i musik

0530-182 61

kirsti.aasum@mellerud.se

 

Jonathan Bryntesson

Lärare i musik

0530-182 61

jonathan.bryntesson@mellerud.se

 

Tommy Christensen

Lärare i musik

0530-182 61

tommy.christensen@mellerud.se

 

Peter Halvordson

Lärare i musik, media, svetsteknik och elteori

0530-182 61

peter.halvordsson@mellerud.se

 

Lars Pihlström

Lärare i musik

0530-182 61

lars.pihlstrom@mellerud.se

 

Josef Westman

Lärare i media och historia

0530-182 61

josef.westman@mellerud.se

 


Introduktionsprogrammen 

 

Maria Franzén

Lärare i matematik, biologi, kemi och naturkunskap

0530-182 56

maria.franzen@mellerud.se

 

Minna Gustavsson

Förstelärare i svenska och svenska som andraspråk

0530-183 73

minna.gustavsson@mellerud.se

 

Peter Hartwig

Elevassistent

0530-183 73

peter.hartwig@mellerud.se

 

Kim Hotvedt

Språkassistent

0530- 182 61

kim.hotvedt@mellerud.se

 

Catarina Larsson

Lärare i svenska som andraspråk, svenska 1

0530-183 73

Catarina.Larsson@mellerud.se 

 

Rasmus Lindblom

Lärare i svenska som andraspråk

0530-183 73

rasmus.lindblom@mellerud.se

 

Anne Olsson

Lärare i svenska och svenska som andraspråk

0530-182 61

anne.olsson@mellerud.se

 

Peo Olsson

Lärare i geografi, historia, religion och samhällskunskap

0530-183 73

peo.olsson@mellerud.se

 

Rozita Taghiyar

Lärare i matematik, Språkassistent

0530- 182 61

rozita.taghiyar@mellerud.se

 


Lärlingsprogrammet

 

Suzanna Corneliusson

Lärare i yrkesämnen och lärlingssamordnare

0530-183 48

suzanna.corneliusson@mellerud.se

 

Anders Emanuelsson

Lärare i idrott, yrkesämnen och lärlingssamordnare

0530-183 48

anders.emanuelsson@mellerud.se

 

Frida Kvantenå

Lärare i yrkesämnen och lärlingssamordnare

0530-183 48

 

Yvonne Lindberg

Lärare i yrkesämnen och lärlingssamordnare

0530-182 87

yvonne.lindberg@mellerud.se

 

Jonny Lindblom

Lärare i yrkesämnen och lärlingssamordnare

0530-183 48

jonny.lindblom@mellerud.se

  

Stina Lisnäs

Lärare i engelska och svenska

0530-183 48

stina.lisnas@mellerud.se

  

Steefan Mårtensson

Lärare i yrkesämnen och lärlingssamordnare

0530-183 48

steefan.martensson@mellerud.se

 


VVS- och fastighetsprogrammet

 

Helena Genemo

Ämneslärare

073-427 77 67

helena.genemo@mellerud.se

 

Samuel Genemo

Lärare i yrkesgemensamma karaktärsämnen

samuel.genemo@mellerud.se

 

Jessica Johansson

Lärare i yrkesgemensamma karaktärsämnen

jessica.johansson@mellerud.se

 

Kent Palm

Lärare i yrkesgemensamma karaktärsämnen

070-820 27 38

kent.palm@mellerud.se